Big Mountain, Distemper, Clowns, Pio Squad i Skywalker na MS 2017

  • Big Mountain (USA)

Po usłyszeniu Big Mountain, fani reggae na pewno wiedzą już o kogo chodzi. Reszta powinna wpaść na dobry trop po przeczytaniu słów Oh Baby, I Love Your Way. Jeśli dalej nie wiecie, wpiszcie tę frazę na Youtube. Tak czy owak, Big Mountain zdecydowanie nie są znani tylko z tego jednego hitu. Powstali w 1988 roku w San Diego, Kalifornia, jako Rainbow Warriors. Po chwili do zespołu doszedł frontman o meksykańsko-irlandzkich korzeniach, który to zmienił nazwę na Shiloh. W końcu w 1991 roku nazwa Big Mountain została i 2 lata później zasłynęła na listach przebojów hitem Touch My Light z ich debiutanckiego krążka pt. Wake Up. W 1994 roku ich utwór Baby I Love Your Way wdrapał się na 6. miejsce Billboard Hot 100 oraz na 2. miejsce brytyjskiej listy singli. Ich ostatni album Perfect Summer miał swoją premierę w maju ubiegłego roku.

3419

web  wiki  facebook  lastfm twitter  instagram  myspace   youtube

  • Distemper (Rosja)

Moskiewska ikona ska punka powraca na scenę Mighty Sounds! Distemper jest jedną z najstarszych, aktywnych i znanych grup ska-punkowych w Rosji. Zespół zaczął w 1989 roku grając hardcore’owy rock. Z czasem dołączono sekcję dętą, i zmieniono styl na ska-punkowy. Obecnie kawałki rosyjskiej formacji są bardzo dobre do dzikich pląsów. Distemper kładzie równy nacisk na obydwie konwencje; szybkie, pełne energii punkowe rytmy są świetnie zgrane ze skocznymi elementami ska. Ochrypły śpiew i język rosyjski dodają piosenkom specyficznego uroku. Po pewnych zmianach, w skład zespołu wchodzą: perkusja, bass, gitara, trąbka i puzon.

3420

  • Clowns (Australia)

Pochodzą z Australii i grają pozytywnie wściekłego hardcore punka. Szybko, energicznie i z bardzo charakterystycznym wokalem.

3421

 

  • Pio Squad (Czechy)

Każdego roku staramy się wzbogacić nasz program o jeden kolektyw w klimacie rap / hip-hop. Zawsze są to artyści, którzy w jakiś sposób pasują do ogólnej koncepcji festiwalu. Pio Squad wpisują się w nasze klimat idealnie! Istnieją już od połowy lat dziewięćdziesiątych. Dziś należą do legendarnych i cenionych pionierów gatunku w Czechach kraju i sąsiadujących z nimi krajami

.3424

 

  • Skywalker (Czechy)Powstali w 2010 roku i wtedy również wydali debiutancką EP-kę. Świetny przyjęty materiał doczekał się następcy już następnego lata. Świetny, świeży metalcore w połączeniu z pop punkiem i elementami hip-hopu zapewnił grupie spore trasy koncertowe po całej Europie. Ich ostatni długogrający krążek pt. „Liberty Island” wyszedł w ubiegłym roku i zgarnął same pozytywne recenzje!

3423