Lokalizacja

Festiwal Mighty Sounds odbywa się na lotnisku Čápův dvůr, w pobliżu czeskiego miasta Tábor.

Współrzędne GPS: 49°23’37.079″N, 14°42’10.880″E.

Teren festiwalu – lotnisko Čápův dvůr usytuowany jest dokładnie 5 km od centrum Táboru.

Tábor jest miastem z unikalną historią, która sięga 1420 roku. Już wtedy odegrało ono kluczową rolę w historii, jeśli chodzi o gościnę wszystkich tych, którzy byli odmienni. Tradycja ta podtrzymywana jest do dnia dzisiejszego – miasto to stanowi idealne miejsce dla uczestników festwialu Mighty Sounds. Wszystko, czego możesz potrzebować podczas festiwalu dostępne jest w mieście – hotele, hostele, restauracje, sklepy, banki, bankomaty, czy supermarkety. W celu uzyskania dodatkowych informacji o Táborze polecamy odwiedzenie oficjalnej strony miasta – www.taborcz.eu.


Dojazd

Samochodem

Tábor usytuowany jest przy międzynarodowej autostradzie E55. Znajduje się 90 km na południe od Pragi w kierunku miasta České Budějovice. Nie należy zjeżdżać z autostrady w Táborze, najlepiej kierować się nią dalej na południe w kierunku České Budějovice i miasta Sezimovo Ústí. Po dojechaniu do ronda pomiędzy Táborem a Sezimovo Ústí pojawią się oznaczenia, które pokierują bezpośrednio na Festiwal.

Pociągiem

Na Mighty Sounds bardzo łatwo można dojechać pociągiem z Pragi. Należy wysiąść na stacji Tábor – Čápův dvůr, która znajduje się tuż przy terenie festiwalu. Wszystkie pospieszne pociągi, kursujące na trasie Praga–Tábor–České Budějovice (i spowrotem) w czasie trwania festiwalu będą zatrzymywały się na stacji Tábor – Čápův dvůr. Będą to dni: czwartek (10 lipca, 2014) od godziny 14 do końca dnia, następnie od piątku do niedzieli wszystkie pociągi pospieszne, za wyjątkiem pierwszych pociągów rannych, będą zatrzymywały się na podanej stacji, a w poniedziałek (14 lipca) będą one dostępne aż do godziny 15:00.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów i autobusów oraz cenach dostępne są na IDOS.

Autobusem

Do Táboru można również dostać się autobusem. Główna stacja autobusowa w Táborze to Tábor – Hlavní nádraží. Na tej stacji zatrzymują się wszystkie międzymiastowe autobusy. Teren festiwalu znajduje się około 2 km od stacji i bez problemu można do niego dojechać lokalnymi autobusami.

Informacje o rozkładzie jazdy autobusów oraz cenach dostępne są na IDOS.


Parking

Opłata za parking pobierana jest przy wjeździe i zapewni ci pewne miejsce parkingowe. Opłata ta obejmuje postój przez cały okres pobytu na festiwalu (niezależnie, czy jest to jeden dzień, czy więcej). Aby dowiedzieć się więcej o opcji Parking Camp, wejdź w zakładkę Pole namiotowe.

Podczas festiwalu samochody zaparkowane są obok siebie, miejsce uzależnione jest od godziny przyjazdu. Nie jest możliwe wcześniejsze rezerwowanie miejsca parkingowego. W czasie trwania festiwalu można swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z parkingu, jednak za każdym razem wjeżdżając zostanie ci przydzielone inne miejsce parkingowe. Zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe należy pokazać kartę parkingową.

Bilety parkingowe (na parking bez pola namiotowego; dla osób, które zamierzają spać poza terenem festiwalu lub na jednym z pól namiotowych Camp Village, bądź Camp Village DeLuxe) dostępne są w przedsprzedaży.


Pole namiotowe

Poszczególne rodzaje pola namiotowego oraz opcji parkingowych różnią się zakresem oferowanych usług oraz ceną.

* Camp Village (pole namiotowe)

– to tradycyjny, klasyczny kemping
– na miejscu jest dostęp do toalet, umywalek, pryszniców (opłata za prysznic wynosi 40 CZK od osoby)

* Camp Village DeLuxe (specjalne pole namiotowe)
– pole to jest nieco droższe, jednak oferuje ponadstandardowe warunki
– teren Camp Village DeLuxe jest ogrodzony, strzeżony i lepiej oświetlony od standardowego pola namiotowego. Jego lepszy standard ma na celu zapewnienie uczestnikom Festiwalu bardziej komfortowego pobytu poprzez zwiększenie bezpieczeństwa i lepsze warunki sanitarne

Parking Camp

BILET PARKING CAMP (5 DNI) upoważnia do wstępu maksymalnie 5 lub 9 osób (w zależności od pojazdu) na teren campingu PARKING CAMP festiwalu Mighty Sounds 2018 oraz do korzystania z jego infrastruktury zgodnie z Regulaminem uczestnictwa, udostępnionym przez organizatora. Bilet nie jest imienny, przeznaczony jest dla maksymalnie 5 lub 9 osób (w zależności od pojazdu) i upoważnia do wjazdu jednym samochodem osobowym, samochodem osobowym z przyczepą campingową, camperem, vanem lub busikiem (w zależności od wybranej opcji). Każda z osób musi ponadto posiadać bilet festiwalowy! Jest to jedyna festiwalowa opcja dla osób chcących rozbić się tuż przy swoim samochodzie, gdyż na parkingach obowiązuje zakaz koczowania ;)

PARKING CAMP DLA SAMOCHODU OSOBOWEGO to w skrócie:

 • maksymalnie 5 osób
 • maksymalnie 1 samochód osobowy do 5 pasażerów (z wyłączeniem pojazdów typu van)
 • maksymalna powierzchnia do dyspozycji to 10m x 5m (w niej należy się zmieścić z zaparkowanym pojazdem i rozbitymi namiotami)

PARKING CAMP DLA VANA LUB MAŁEGO BUSIKA to w skrócie:

 • maksymalnie 9 osób
 • maksymalnie 1 van / busik do 9 pasażerów
 • maksymalna powierzchnia do dyspozycji to 10m x 5m (w niej należy się zmieścić z zaparkowanym pojazdem i rozbitymi namiotami)

Usługi

 • Prysznice

Co roku na festiwalu możliwe jest skorzystanie z prysznica – cena za osobę za jednorazowe wejście wynosi 40 CZK (1,50 €).

 • Toalety

Na terenie całego festiwalu oraz na kempingu znajduje się łącznie około 150 przenośnych toalet, które są sprzątane w regularnych odstępach czasu. Jeśli natkniesz się na zabrudzoną toaletę, warto sprawdzić w innej części festiwalu, gdyż są one codziennie sprzątane, każda po kolei. Warto jednak na wszelki wypadek zaopatrzyć się w papier toaletowy.

 • Umywalki

Umywalki dostępne będą na terenie całego festiwalu (też na polu namiotowym). Będą one oznaczone w zależności od rodzaju wody, czy nadaje się ona do mycia, czy tylko do umycia się. Woda dostarczana jest przez przenośne zbiorniki i trzeba je napełniać od czasu do czasu, więc jeśli okaże się że nie będzie wody, prosimy sprawdzić w innym miejscu.

 • Kosze i pojemniki na odpady

Na festiwalu będzie odpowiednia liczba koszy i pojemników na odpady. Prosimy o zachowanie czystości.Punkt Informacyjny – w tym miejscu uczestnicy mogą uzyskać aktualne informacje dotyczące programu festiwalu, różnych atrakcji i wydarzeń na terenie festiwalu i innych aktualności.

 • Służby porządkowe – nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwać będzie ochrona, a także ratownicy medyczni.
 • Przechowalnia – zachęcamy wszystkich uczestników festiwalu do skorzystania z naszej przechowalni, w której swobodnie można przetrzymać wszelkie cenne rzeczy w czasie trwania imprezy. W przechowalni można również umieścić rower, motocykl, itp.
 • Sklep Mighty Sounds – na festiwalu znajduje się oficjalny sklep Mighty Sounds, w którym znajdziecie zarówno koszulki, płyty i gadżety zespołów, jak i towar związany bezpośrednio z festiwalem.
 • Punkt rzeczy znalezionych – prosimy o przekazanie wszystkich znalezionych rzeczy do Punktu Informacyjnego.
 • Na miejscu każdy uczestnik otrzyma podręczny informator Mighty Sounds – znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje o festiwalu.
 • Jedzenie i picie – na festiwalu będzie duża ilość punktów gastronomicznych.

 
5 comments on FAQ i dojazd

 1. Rite

  You’ve got probably the greatest websites. http://bit.ly/2A612UY


 2. alladaychemist alternative

  Love the website– extremely individual friendly and great deals
  to see! http://bit.ly/2As3HsR