Pionierzy 3-ciej fali ska na Mighty!

The Toasters, The Porters, James Cole, Houba i inni.

The  Toasters (USA)

Nowojorska legenda 2tone’u powraca na scenę w wielkim stylu! Pionierzy trzeciej fali ska dają z siebie wszystko na scenach klubów i festiwali już od 1981 roku! 34 lata grania, 9 albumów studyjnych i niezwykle charyzmatyczny frontman – Robert Hingley, założyciel Moon Ska Records, które pomogło niezliczonej ilości kapel ska wydać swój album.

wiki  facebook  youtube  last.fm   twitter

The Porters (Niemcy)

Po raz pierwszy na scenie Mighty Sounds, ale nie w Czechach. Chłopaki grają energiczną mieszankę tradycyjnego folku połączonego z punk rockiem. Niemiecki kwintet wprowadzi Was prosto do irlandzkiego pubu, w którym aktualnie grają amerykańskie country na przemian z garażowym punk rockiem i typowymi dla gatunku balladami. Panie proszą Panów!

web  wiki  facebook  youtube  last.fm 

James Cole (Czechy)

Nasza ulubiona postać praskiej sceny hip-hopowej z duszą metalowca – James Cole! Znany także jako Phat, Captain Love, Don Koulion, Rudolf Pus… Możecie go nazywać jak chcecie, ale jedno jest pewne, Daniel Ďurech, bo tak naprawdę nazywa się raper, głos ma nie do podrobienia!

 

facebook  youtube  last.fm 

Houba (Czechy)

Grupa powstała w 1995 roku na ruinach grind-punkowej kapeli SRPŠ. Dwa lata później wypuścili debiutancki materiał, pt. „Fičící Pes”. W tym samym roku pojawiło się ich nowe demko i spora trasa po Czechach. Po materiale „Pan Káč” z 1999 roku pojawiły się koncerty także poza granicami kraju. Charakterystyczne melodie i energetyczne występy na wielu poprzednich edycjach Mighty to ich znaki rozpoznawcze!

web facebook  bandzone  twitter lastfm youtube

The Atavists (Czechy)

Porządna dawka surfu prosto z czeskiej rzeki. Młoda ekipa z Hradec Králové inteligentnie łączy klasykę surf rocka z takimi gatunkami jak rock’n’roll czy stoner. I do tańca i do skaczenia!

facebook  youtube bandzone

The OXX (Czechy)

Skate, piwo, rock’n’roll. Trójka nastolatków zafascynowanych garażowymi brzmieniami połączonymi z kalifornijskim punk rockiem lat 90. Ich debiutancki album miał premierę zeszłego lata. „Hole In My Shirt” wyszło nakładem Election Records.

bandcamp bandzone  facebook  youtube  last.fm