Protoje, United Flawor…

Marzec, idzie wiosna, czas więc na sporą dawkę pozytywnych klimatów!

Protoje & The Indignation (Jamajka)

Pierwszą gwiazdą gatunku reggae w tym roku będzie stale umacniający swoją pozycję Protoje wraz z grupą The Indignation! Oje Ken Ollivierre, bo tak nazywa się naprawdę, muzyczne geny odziedziczył po swoich rodzicach. Jego mama – Lorna Bennett zdobyła uznanie swoim słynnym singlem Breakfast In Bed już w 1972 roku!

Kariera muzyczna Jamajczyka rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to z pomocą swojego kuzyna i producenta Don Corleone zostały wydane pierwsze single: Arguments, Dread, Ja i Roll oraz debiutancki album pt. The Seven Year Itch. Kolejne wydawnictwo – The 8 year Affair miało swoją premierę w 2013 roku, zaś najnowszy krążek Ancient Future wychodzi 10 marca b.r.

Protoje to młody, szybko rozwijający się artysta, który perfekcyjnie miesza klasyczne reggae z hip-hopem i muzyką popularną, zaś każdy jego występ to dynamiczne show na najwyższym poziomie.

pr

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

United Flavour (Czechy)

United Flavour to 6-ciu utalentowanych muzyków, którym przewodzi elektryzująca Carmen. Ich nowoczesna mieszanka reggae, world music, klimatów latynoskich czy hip-hopu znalazła uznanie wśród fanów nie tylko w Czechach, ale i w całej Europie. Ich pierwszy krążek miał premierę w 2007 roku, zaś na ostatnim wydawnictwie – Attitude z 2011 roku pojawili się gościnnie członkowie 14 różnych narodowości!

W zeszłym roku grupa wróciła na deski Lucerna Music Bar w Pradze, by na wyprzedanym koncercie z wielkim hukiem obchodzić 10-lecie istnienia zespołu. Obecnie ekipa pracuje nad trzecim albumem, którego premiera odbędzie się z końcem roku, a przedpremierowe kawałki będą zaprezentowane już tego lata.

uf

web    bandzone     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

– Medial Banana (Słowacja)

Niezwykle sympatyczna ekipa ze Słowacji powstała w 2009 roku i sukcesywnie zdobywa coraz większe uznanie wśród fanów czeskiej publiczności. Podstawą dla ich twórczości jest reggae, pomieszane jednak z takimi gatunkami jak: dancehall, hip-hop, jazz czy funk. Ich występy na żywo pełne są pozytywnych wibracji i prawdziwej energii płynącej ze sceny.

Ich pierwszy i jedyny dotychczas wydany album pt. Uplifted miał premierę w 2013 roku, jednak chłopaki robią co mogą, by wydać kolejny krążek jeszcze w tym roku!

mb

web    bandzone     soundcloud     facebook     youtube     last.fm    

Gypsy Ska Orquestra (Wenezuela)

Wenezuelska ekipa bez wątpienia ucieszy ucho fanów wszelakich rytmów za sprawą swojej niezwykłej mieszanki karaibskiego reggae i ska z domieszką salsy doprawionej wpływami muzyki bałkańskiej czy klezmerskiej.

Nikt z Was nie powinien mieć wątpliwości, że Gypsy Ska Orchestra porwą wszystkich do tańca swoimi wyjątkowo chwytliwymi numerami!

gip

web    facebook     youtube    twitter