O zespole

Niewielu wykonawców wpisuje się w ramy Mighty Sounds tak idealnie jak oni! Nowojorczycy są znani ze swojego niepowtarzalnego stylu i dzikich, przepełnionych humorem i energią koncertów. Powstali w 1999 roku na Manhattanie. Założyciel grupy to Eugene Hutz, ukraiński piosenkarz, aktor, a przede wszystkim szalony showman. Gogol wzięło się od nazwiska rosyjsko-ukraińskiego pisarza – Nikolaia Gogola, zaś Bordello w języku włoskim to po prostu burdel, czyli kompletny bałagan.
Jeszcze w tym samym roku wypuścili pierwszy krążek i od tego czasu nie zdążyli wrócić z trasy! Oczywiście żartujemy, ale tylko trochę, grupa uwielbia grać koncerty, zresztą, czego się spodziewać po gypsy punkach! Zwiedzili już wszystkie zakątki świata, na koncie mają 8 długograjów, w tym najnowszy Pura Vida Conspiracy z 2013 roku.
Energią, którą emanują ze sceny mogliby spokojnie zarazić kilkanaście lokalnych zespołów. Członkowie Gogol Bordello to prawdziwy kalejdoskop osobliwości, każdy z nich wciąga uczestników koncertu do swojego świata pozytywnych muzycznych emocji. Ich unikalna mieszanka stylów sprawia, że nie ośmielimy się ich do nikogo porównywać. Folk, polka, punk rock z elementami muzyki cygańskiej, trochę tradycji i kompletnego oderwania się od niej. To wszystko specjalnie dla Was podczas tegorocznej, 13. już edycji Mighty Sounds!

Posłuchaj

https://www.youtube.com/watch?v=K3SUPPeuRdU