Supersuckers, Burning Streets…

Kolejne kapele zasilają Mighty line-up, a w tym pierwsza perełka z Polski!

Supersuckers (USA)

Grupa powstała w 1988 roku w Tuscon, Arizona. Po serii świetnie przyjętych singli w klimacie garażowego rock’n’rolla zespół zdecydował się zadebiutować właśnie kompilacją złożoną z dotychczasowych nagrań. W tym samym roku pojawił się też kolejny krążek pt. The Smoke of Hell. Kapela zawsze wydawała się czarną owcą swojego wydawcy – Sub Pop, znanego z wypuszczania na świat pierwszych dokonań takich grup jak Nirvana czy Soundgarden. The Supersuckers z wizerunkiem typowych kowboi i tekstami typowymi dla nurtu Sex, Drugs & Rock’N’Roll byli swego rodzaju perełką na lokalnej scenie muzycznej. 4-ty album zespołu pt. Must’ve Been High pokazał ich wizję alternatywnego country, która obiła się szerokim echem w wielu środowiskach muzycznych. Po drobnych przetasowaniach w składzie, managemencie i wydawnictwie, grupa wydała w ubiegłym roku najnowszy krążek pt. Get the Hell, który ukazał się nakładem Acetate Records. Szalone i pełne energii koncerty to bez wątpienia ich znak rozpoznawczy, w końcu sami siebie nazywają najlepszą kapelą rock’n’rollową na świecie!

sup

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Burning Streets (USA)

Grupa przyjaciół z Bostonu poruszająca się w klimatach energicznego punk rocka. Zespół powstał w 2007 roku, a dwa lata później wydał debiutancki krążek pt. Is It In Black And White?, na którego następce fani czekali kolejne 2 lata. Sit Still wydane w 2011 roku zapewniło chłopakom sporych rozmiarów trasy koncertowe po Ameryce i Europie. Obecnie ciężko pracują nad tym, by wpaść do nas z zupełnie nowym materiałem, trzymamy kciuki!

ss

bandcamp  myspace     facebook   youtube     last.fm    twitter

The Caezars (UK)

Angielski kwartet, który powstał w 2010 roku, zainspirowany brzmieniami rockabilly czy garażowego rocka. Ich debiutancki krążek Shakedown został nagrany Los Angeles i wydany nakładem Wild Records. Mimo krótkiego stażu chłopaki mogą się pochwalić pełnowymiarową trasą z The Vaccines, występem na Brixton Academy czy też festiwalu Glastonbury! Jeszcze przed występem na festiwalu pojawi się ich nowy krążek. Koniecznie wypastujcie swoje buty do tańczenia, The Ceazars nie pozwolą Wam stać w miejscu!

sssd

web    bandcamp    myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

The Freeborn Brothers (Polska)

Gypsy Hobo Trash Grass Punk’n’roll Orchestra prosto z Podkarpacia! Rzeszowska ekipa zabierze Was tam, gdzie szczerość muzyki cygańskiej spotyka się z amerykańskim folkiem. Łącząc chaos z niespotykaną dozą humoru chłopakom udało się wypuścić na świat 2 albumy długogrające i zagrać w 14 różnych krajach, w tym w Brazylii! W planach na ten rok mają kolejne tournee, tym razem po USA. Niezwykła energia i temperament sprawiają, że nie można obok ich występu przejść obojętnie!

gd

web    bandcamp    facebook     youtube     last.fm

Dead Neck (Anglia)

Świetna grupa, którą mieliśmy przyjemność gościć w ramach serii Mighty Sounds Cross, jednak nie wiedzieliśmy wtedy jakie z nich zwierzęta na scenie! Ich świetna mieszanka, niezwykle szybkiego punk rocka w połączeniu z melodyjnym hardcorem sprawiła, że zagrali w Pradze aż 4 koncerty (z czego planowy był tylko jeden). Ponad 150 koncertów w 18 krajach i to wszystko w jeden rok. Dzięki wytrwałości i ogromnemu wysiłkowi chłopaki zawitają także na jedną ze scen Mighty Sounds.

dead neck

 web  facebook  soundcloud  youtube  last.fm