The Beat, Blechreiz, Rolling Bowling a Creative Waste na MS 2017

  • The Beat feat. Ranking Roger (UK)

Legenda 2-tone prosto z Birmingham. Powstali w 1978 roku i w początkowym okresie grali ska z domieszkami reggae, muzyki karaibskiej i soulu, z czasem kierując się w stronę popu. Po ponad 30 latach wydawniczej przerwy w sierpniu 2016 roku pojawił się ich nowy album Bounce. Dystrybucją krążka zajął się niezależny label DMF, zaś produkcją Mick Lister, syn Ranking Rogera, który współpracował m.in. z Amy Winehouse.

youtube facebook

  • Blechreiz (Niemcy)

Pionierzy drugiej fali niemieckiego ska. Powstali w 1983 roku w południowym Berlinie. Po 12 latach przerwy od grania wrócili w 2008, rok później wydając świeży album pt. Those were are the Days i od tego czasu trasom koncertowym nie ma końca. nogi same rwą się do tańca!

3404

youtube facebook

  • Rolling Bowling (Chiny)

Niektórzy mogą ich pamiętać z poprzednich edycji festiwalu. Pekińskie trio porusza się w klimatach rockabilly z mocnym punk rockowym pazurem. Powstali w 2008 roku, 4 lata później wydali debiutancką EP-kę i w 2013 świeże LP Marriage Is Not My Favourite Thing. Chińskie The Peackocks z ogromną ilością chwytliwych melodii. Pasują idealnie do swoich kolegów z Bali!

3403

youtube facebook

  • Creative Waste (Arabia Saudyjska)

Wisienka na torcie naszych ogłoszeń. Nieco odbiegają gatunkowo od naszych typowych zespołów, ale łączą całą masę pokrewnych brzmień. Pochodzą z Arabii Saudyjskiej i grają grindcore, tak, jesteśmy równie zaintrygowani i nie możemy się doczekać ich występu!

3407

youtube facebook