ANTI FLAG, TALCO oraz HILLBILLY MOON EXPLOSION NA MIGHTY SOUNDS 2018

Anti-Flag

Anti-Flag to czteroosobowa amerykańska grupa punkrockowa, która powstała w Pittsburghu. Twórczość zespołu oscyluje pomiędzy punk rockiem a hardcore punkiem, łącząc jednocześnie w sobie melodyjność z charakterystycznym głosem wokalisty Justina Sane’a. Od momentu wydania pierwszej płyty, zatytułowanej „Die for the Government” (1996), zespół kojarzony jest przede wszystkim z ostrymi tekstami, manifestującymi lewicowe poglądy polityczne muzyków oraz silnie sprzeciwiającymi się faszyzmowi i nacjonalizmowi. Co ciekawe, za swoje zaangażowane przesłanie polityczne oraz troskę o losy kraju, zespół został uznany przez jednego z członków Izby Reprezentantów za przykład do naśladowania dla amerykańskiej młodzieży. W 2013 roku grupa zdecydowała się na połączenie sił z Art For Amnesty. Ze współpracy z nimi powstał cover utworu „Toast To Freedom”, nagrany w historycznym Hansa Studio w Berlinie i przy udziale Iana D’sa z Billy Talent oraz Bernda z Beatsteaks. Sprzedaż nagrania w całości zasiliło konto Amnesty International.

_______________________________________________________________________________________________________

Talco

Miłośnicy ska-folk-punka będą zachwyceni! Talco to włoski zespół, który powstał w 2001 roku. Muzycy bawią się doskonale, energia aż kipi, a słuchając ich kawałków po prostu ciężko usiedzieć spokojnie. Muzyka, którą wykonują, jest określana jako skrzyżowanie stylu The Clash z włoskim folkiem miejskim oraz Manu Chao, a sami muzycy mówią o wykonywanym przez siebie gatunku „Combat Ska Folk Punk”. Popularność Talco przyniosły zwłaszcza dwa nagrania: „Bella Ciao”, punkowa wersja antyfaszystowskiej pieśni z II wojny światowej, oraz „St. Pauli”, utwór, który stał się oficjalnym hymnem niemieckiej drużyny piłkarskiej FC St. Pauli z Hamburga.

_______________________________________________________________________________________________________

The Hillbilly Moon Explosion

Hillbilly Moon Explosion to szwajcarski zespół założony w 1998 roku. Zespół rozpoczynając przed laty swoja karierę muzyczną zaliczany był do nurtu europejskiego rockabilly i choć konsekwentnie czerpie garściami ze wspomnianej stylistyki to dzisiaj ze swoim repertuarem wychodzi daleko dalej tworząc fantastyczny miks rock’n’rolla, bluesa, rockabilly, jump bluesa, swing, country, roots rock i surf. Świetny głos wokalistki Emanueli Hutter, fantastyczne brzmienie kontrabasu, przebojowy repertuar! Koncert, którego nie można przegapić!