Lokalizacja

Festiwal Mighty Sounds odbywa się na lotnisku Čápův dvůr, w pobliżu czeskiego miasta Tábor.

Współrzędne GPS: 49°23’37.079″N, 14°42’10.880″E.

Teren festiwalu – lotnisko Čápův dvůr usytuowany jest dokładnie 5 km od centrum Táboru.

Tábor jest miastem z unikalną historią, która sięga 1420 roku. Już wtedy odegrało ono kluczową rolę w historii, jeśli chodzi o gościnę wszystkich tych, którzy byli odmienni. Tradycja ta podtrzymywana jest do dnia dzisiejszego – miasto to stanowi idealne miejsce dla uczestników festwialu Mighty Sounds. Wszystko, czego możesz potrzebować podczas festiwalu dostępne jest w mieście – hotele, hostele, restauracje, sklepy, banki, bankomaty, czy supermarkety. W celu uzyskania dodatkowych informacji o Táborze polecamy odwiedzenie oficjalnej strony miasta – www.taborcz.eu.


Dojazd

Samochodem

Tábor usytuowany jest przy międzynarodowej autostradzie E55. Znajduje się 90 km na południe od Pragi w kierunku miasta České Budějovice. Nie należy zjeżdżać z autostrady w Táborze, najlepiej kierować się nią dalej na południe w kierunku České Budějovice i miasta Sezimovo Ústí. Po dojechaniu do ronda pomiędzy Táborem a Sezimovo Ústí pojawią się oznaczenia, które pokierują bezpośrednio na Festiwal.

Pociągiem

Na Mighty Sounds bardzo łatwo można dojechać pociągiem z Pragi. Należy wysiąść na stacji Tábor – Čápův dvůr, która znajduje się tuż przy terenie festiwalu. Wszystkie pospieszne pociągi, kursujące na trasie Praga–Tábor–České Budějovice (i spowrotem) w czasie trwania festiwalu będą zatrzymywały się na stacji Tábor – Čápův dvůr. Będą to dni: czwartek (10 lipca, 2014) od godziny 14 do końca dnia, następnie od piątku do niedzieli wszystkie pociągi pospieszne, za wyjątkiem pierwszych pociągów rannych, będą zatrzymywały się na podanej stacji, a w poniedziałek (14 lipca) będą one dostępne aż do godziny 15:00.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów i autobusów oraz cenach dostępne są na IDOS.

Autobusem

Do Táboru można również dostać się autobusem. Główna stacja autobusowa w Táborze to Tábor – Hlavní nádraží. Na tej stacji zatrzymują się wszystkie międzymiastowe autobusy. Teren festiwalu znajduje się około 2 km od stacji i bez problemu można do niego dojechać lokalnymi autobusami.

Informacje o rozkładzie jazdy autobusów oraz cenach dostępne są na IDOS.


Parking

Bilety parkingowe na samochód osobowy, motocykl lub rower można kupić w polskiej przedsprzedaży na www.joyStore.pl lub na miejscu.

Opłata ta obejmuje postój przez cały okres pobytu na festiwalu (niezależnie, czy jest to jeden dzień, czy więcej).

Podczas festiwalu samochody zaparkowane są obok siebie, miejsce uzależnione jest od godziny przyjazdu. Nie jest możliwe wcześniejsze rezerwowanie miejsca parkingowego. W czasie trwania festiwalu można swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z parkingu, jednak za każdym razem wjeżdżając zostanie ci przydzielone inne miejsce parkingowe. Zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe należy pokazać kartę parkingową.


Pole namiotowe

Poszczególne rodzaje pola namiotowego oraz opcji parkingowych różnią się zakresem oferowanych usług oraz ceną.

* Camp Village (pole namiotowe)

– to tradycyjny, klasyczny kemping
– na miejscu jest dostęp do toalet, umywalek, pryszniców (opłata za prysznic wynosi 40 CZK od osoby)

* Camp Village DeLuxe (specjalne pole namiotowe)
– pole to jest nieco droższe, jednak oferuje ponadstandardowe warunki
– teren Camp Village DeLuxe jest ogrodzony, strzeżony i lepiej oświetlony od standardowego pola namiotowego. Jego lepszy standard ma na celu zapewnienie uczestnikom Festiwalu bardziej komfortowego pobytu poprzez zwiększenie bezpieczeństwa i lepsze warunki sanitarne.


Usługi

  • Prysznice

Co roku na festiwalu możliwe jest skorzystanie z prysznica – cena za osobę za jednorazowe wejście wynosi 40 CZK (1,50 €).

  • Toalety

Na terenie całego festiwalu oraz na kempingu znajduje się łącznie około 150 przenośnych toalet, które są sprzątane w regularnych odstępach czasu. Jeśli natkniesz się na zabrudzoną toaletę, warto sprawdzić w innej części festiwalu, gdyż są one codziennie sprzątane, każda po kolei. Warto jednak na wszelki wypadek zaopatrzyć się w papier toaletowy.

  • Umywalki

Umywalki dostępne będą na terenie całego festiwalu (też na polu namiotowym). Będą one oznaczone w zależności od rodzaju wody, czy nadaje się ona do mycia, czy tylko do umycia się. Woda dostarczana jest przez przenośne zbiorniki i trzeba je napełniać od czasu do czasu, więc jeśli okaże się że nie będzie wody, prosimy sprawdzić w innym miejscu.

  • Kosze i pojemniki na odpady

Na festiwalu będzie odpowiednia liczba koszy i pojemników na odpady. Prosimy o zachowanie czystości.Punkt Informacyjny – w tym miejscu uczestnicy mogą uzyskać aktualne informacje dotyczące programu festiwalu, różnych atrakcji i wydarzeń na terenie festiwalu i innych aktualności.

  • Służby porządkowe – nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwać będzie ochrona, a także ratownicy medyczni.
  • Przechowalnia – zachęcamy wszystkich uczestników festiwalu do skorzystania z naszej przechowalni, w której swobodnie można przetrzymać wszelkie cenne rzeczy w czasie trwania imprezy. W przechowalni można również umieścić rower, motocykl, itp.
  • Sklep Mighty Sounds – na festiwalu znajduje się oficjalny sklep Mighty Sounds, w którym znajdziecie zarówno koszulki, płyty i gadżety zespołów, jak i towar związany bezpośrednio z festiwalem.
  • Punkt rzeczy znalezionych – prosimy o przekazanie wszystkich znalezionych rzeczy do Punktu Informacyjnego.
  • Na miejscu każdy uczestnik otrzyma podręczny informator Mighty Sounds – znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje o festiwalu.
  • Jedzenie i picie – na festiwalu będzie duża ilość punktów gastronomicznych.