Fast Food Orchestra, Xavier Baumaxa, „Cheers!” i Mr. Loco na Mighty Sounds vol. 14

Fast Food Orchestra

Zespół reprezentujący dwa idealnie współgrające ze sobą style muzyczne – ska i reggae. Grupę Fast Food Orchestra charakteryzuje świetny sound, niesamowita sekcja dęta, ciekawie brzmiące wokale oraz genialny toastering współpracującego z nimi od lat Dr. Karego. Zespół powstał w Pradze w 1994 roku. Pierwotnie muzyką jaką tworzyli była mieszanka punku i ska. W 1998 roku zaczął regularnie występować w klubach w całych Czechach i zdobywać coraz to większe rzesze fanów. W roku 2000 ukazała się debiutancka płyta „Fugision party” na której znalazło się dziesięć piosenek utrzymanych w ska-punkowej stylistyce._______________________________________________________________________________________________________

Xavier Baumaxa

Wschodząca gwiazda nowego pokolenia czeskich piosenkarzy i tekściarzy. Wysoko ceniony przez krytyków i coraz bardziej popularny wśród czeskiej publiczności. Muzyka jaką wykonuje to folk/pop.

_______________________________________________________________________________________________________

„Cheers!” 

Celtic-punkowa petarda! Energia, melodyjność, a na dodatek folkowe korzenie!

_______________________________________________________________________________________________________

Mr. Loco

Mr Loco powstali pod koniec 2010 roku, czerpiąc inspirację z autentycznego bałkańskiego folkloru, doprawiając go muzyką latynoską, reggae, ska, rocka i hip hopu. Frontman Filip Flusser (tamboura, gitara), były wokalista z „Temperamento”, „Luca Brasi” i „Artery” ma bałkańskie korzenie. Meksykański basista Luis ‚Jachu’ Franco i kolumbijski perkusista Andres Bermudez trzymają razem sekcję rytmiczną.