The Heptones, Skinny Lister, Get The Shot oraz The Uppertones na Mighty Sounds vol. 14

The Heptones

Legenda jamajskiego rocksteady i reggae! Zespół był triem wokalnym, które swoją pozycją dorównywało nawet „The Wailers”, zarówno pod względem popularności jak i wartości artystycznych. Duszą zespołu jest kompozytor, wokalista oraz autor tekstów, Leroy Sibbles. Obok niego występowało w zespole dwóch wokalistów: Barry Llewellyn i Earl Morgan .Wszyscy urodzili i wychowali się w Trenchtown na Jamajce. Ich piosenka „Freedom To The People” odegrała kluczową rolę w zwycięstwie wyborczym People’s National Party w roku 1972. Współpraca zespołu z „Coxsonem” Doddem zakończyła się ich odejściem ze Studia One w 1971 roku i rozpoczęciu nagran dla Island Records, którego właścicielem był Chris Blackwell. Tam też wydali płytę Night Food, która zaznaczyła ich przejście z rock-steady do nowej wtedy formy muzycznej: reggae, wprowadzając zespół na rynek brytyjski.

_______________________________________________________________________________________________________

Skinny Lister

„To jest sedno muzyki ludowej” wyjaśnia wokalistka i mandolinistka Max Thomas, dodając , że publiczność podczas koncertu powinna się czuć częścią zespołu. Niecodzienna mieszanka angielskiego folku, irlandzkich swawoli i punkowej anarchii. Skinny Lister działają od 2009 roku, a teraz cieszą się zasłużoną reputacją jednego z najbardziej energetycznych i popularnych zespołów na Wyspach Brytyjskich. Każdy ich występ można nazwać wyśmienitą imprezą, ale nie tylko z powodu skocznej muzyki. Zespół wręcz tryska energią do tego stopnia, że podczas koncertów niespodziewanie schodzą ze sceny i bawią się, grając dalej, w tłumie z ludźmi! Dodatkową tradycją jest dzban rumu, którym częstują fanów podczas zabawy. „Wciąż wozimy w trasę swój dzban” – mówi wokalista i gitarzysta Dan Heptinstall – „Wychodzimy do ludzi z dzbanem rumu i każdy bierze udział w zabawie!” – dodaje.  Popularność zyskali dzięki trasie koncertowej z Flogging Molly i Dropkick Murphys, odwiedzając również Stany Zjednoczone (w ramach Warped Tour), Europę i Japonię. Gościli również między innymi na Glastonbury Festiwal.

_______________________________________________________________________________________________________

Get The Shot

Hard-core/punk/thrash-metal… Złość, energia i chęć działania: tym emanuje załoga z Qubeeku. Chłopaki istnieją od 2009 roku, mają na koncie dwa materiały, w tym znakomity „No Peace In Hell”. Zaangażowane teksty, szybkie tempa i przebojowe, idealne do zabawy kawałki!

_______________________________________________________________________________________________________

The Uppertones

The Uppertones to wybuchowy skład z pianinem, puzonem i perkusją, grający jamajską muzykę lat 50.: jamajskie R’n’B, boogie, calypso i mento. Początek rdzennej muzyce jamajskiej dał pochodzący z Ameryki rock’n’roll i rhythm’n’blues. W tamtym czasie narodziła się muzyka Ska, od której wywodzi się rocksteady i reggae. To szalone trio porywa tłumy słuchaczy, przyjemnie bujającym swingiem zmieszanym z pulsującym rytmem w jamajskim stylu – nawiązując umiejętnie jak mało kto do tych muzycznych korzeni.